GEAR FOOD HOME GROOMING STYLE ABOUT

Healthier Kids For A Better Future

In Partnership with Litehouse

We talked to Daniel from MI and here’s what he had to say:

Q
Daniel on the Flavor of Litehouse Singles

A
I purchased the buttermilk ranch; it was tasty but a little too salty for me. I still thought this product was very nice. I got six single cups for my kids’ lunches which will encourage them to eat their veggies. The texture was right on smooth, not too watery or too thick, no chunks which was a plus. I also liked this product because it had no artificial colors, flavors or preservatives. It cost less than $3.00 as well: what a bargain.
Q
What He Thought of the Convenience

A
This product only cost $3.00 and is great for kids’ snacks. This product is very convenient; it’s a win-win if you ask me.
Q
He Paired His Dip With…

A
I had carrots and chips with it. It was great with both and I bet it would go great with my hot wings and chicken wraps!
Q
Daniel Would Recommend Litehouse Singles To…

A
Yes I would recommend this to others; it’s a great price plus great for kids’ lunches. It will help kids enjoy veggies.

Litehouse Single Dips have no artificial ingredients, great value, and are perfect for kids and adults alike!

Litehouse Product

Litehouse Single Dips

In exchange for their feedback, the author of this article was reimbursed for the product. The views and opinions expressed in this article are those of the author and do not necessarily reflect that of Litehouse.

...